Kontenery z plastiku to przede wszystkim kontenery na odpad komunalny. Dzisiaj, kiedy tak bardzo popularna jest segregacja śmieci, kontenery plastikowe produkowane są w kolorach odpowiadających symbolom danego odpadu. 

Ważną zaletą kontenerów jest możliwość ich recyklingu po upływie terminu ich ważności. Warto bowiem jest wiedzieć, że kontenery z tworzyw sztucznych produkowane są z granulatu powstałego właśnie z recyklingu. Wszystkie metalowe części kontenerów są ocynkowane ogniowo. Kontenery mają standardowe wielkości, są zatem przystosowane do prostego i łatwego ich opróżniania. Wszystkie takie kontenery i te małe i te większe mają wmontowany mechanizm opróżniający wprowadzony w wewnętrzne ściany danych kontenerów. Kontenery są rozmiarami przystosowane do samochodów wywożących śmieci. Wszystkie tego rodzaju pojemniki są ładne i łatwo się je opróżnia a co ważniejsze są przykładem jak z przedmiotów, które nie są użyteczne można zrobić coś co jeszcze do czegoś się przyda.

Z czego?

W zasadzie wszystkie pojemniki plastikowe powstają z przetworzenia surowców wtórnych. Niektóre paleto pojemniki produkuje się również z granulatu, to niezwykle plastyczne tworzywo jest bardzo elastyczne i ma długi termin żywotności. Producenci dają na różnego rodzaju pojemniki bliski pięcioletnie gwarancje.
Tworzywa plastikowe są produkowane z materiałów regranulowanych.

Przy użyciu specjalnego tworzywa, specjalnych barwników przy udziale odpowiednich maszyn powstają pojemniki plastikowe o różnej wielkości i różnym przystosowaniu. Od polskich producentów tego rodzaju materiały kupuje wielu kontrahentów z całego świata. Odpowiednie kontenery z plastiku stosowane są w przemyśle, bardzo często są doskonałymi miejscami do magazynowania różnych przedmiotów. Dlatego też magazyny pełne są odpowiednich palet lub regałów, na których wyłożone są plastikowe pojemniki, które są wyprodukowane z granulatu wcześniej otrzymanego z recyklingu.